Pandurii, pe ultimul loc după eşecul de la Mioveni

Pandurii Targu Jiu merge din infrangere in infrangere. Gorjenii au fost depasiti clar pe terenul liderului CS Mioveni, scor 4-0.
Până acum, aducerea lui Tiberiu Bălan nu s-a dovedit de bun augur. Gorjenii au două înfrângeri din două meciuri, fără gol marcat, iar eşecul de la Mioveni i-a coborât pe ultima treaptă a clasamentului.

Fostul atacant al Universităţii Craiova, Simon Măzărache, a deschis scorul în minutul 7. Până la pauză, gazdele şi-au dublat avantajul, Herghelegiu punctând pentru 2-0 (23). Trancă a avut şansa egalării în minutul 13, dar portarul Sima a scos de sub bară şutul din lovitură liberă expediat de gorjean. Argeşenii au punctat de două ori şi în partea secundă. Ionuţ Burnea a înscris din corner în minutul 57, iar Anghelina a transformat un penalty scos de acelaşi Măzărache (73).

Antrenorul pandurilor, Tiberiu Bălan, şi-a găsit cu greu cuvintele la conferinţă de presă de după joc. Principalul formaţiei noastre a declarat că mai are nevoie de jucători, iar prestaţia echipei a fost mult sub cea a evoluţiei din partida cu Universitatea Cluj.

În runda viitoare, Pandurii se deplasează la malul mării, pentru confruntarea cu Farul.