Handbalistele își continuă marșul spre promovare

CSM Targu Jiu merge din succes in succes in Seria B a Diviziei A. Handbalistele gorjence au castigat si meciul disputat pe terenul formatiei CNE Ramnicu Valcea.

Vizitatoarele s-au impus după un duel echilibrat. La pauză, scorul a fost 11-11, dar elevele lui Liviu Andrieș au gestionat mai bine finalul de meci și au obținut o nouă victorie, scor 22-24. Cea mai bună marcatoare din tabăra noastră a fost Iulia Andrei, cu 8 goluri. Antrenorul principal al secției de handbal a declarat că evoluția nu a fost extraordinară, dar pauza pe care fetele au avut-o a contribuit la jocul nu foarte reușit.

Liviu Andrieș, antrenor CSM Târgu Jiu

Din păcate, nu toate veștile de la Vâlcea au fost bune. Sabine Klimek s-a accidentat și urmează să fie evaluată medical.

A fost al 12-lea succes al handbalistelor din tot atâtea meciuri. Duminică, CSM Târgu Jiu joacă, pe teren propriu, cu ultima clasată, CS Handbal Club Harghita. Partida începe la ora 12.00.

CSM TÂRGU JIU: Alina Ciuchiatu, Elena Marica Bercu, Cristina Popovici – Bianca Chiriţă, Andreea Olariu, Valentina Toader, Anna Ivanenko, Ira Zinatullina 5g, Gabriela Frunză, Alexandra Gavrilă 5g, Pal Ceandani 2g, Florenţa Ilie 2g, Iulia Andrei 8g, Mihaela Obedeanu, Ioana Toader 1g, Sabine Klimek 1g. Antrenori: Liviu Andrieş şi Andrei Enache.