Gaman dupa inca un succes al Gilortului Cu inca trei patru jucatori putem sa ne gandim la mai mult

Gilortul Târgu Cărbunești trece printr-o perioadă foarte bună. Gorjenii au obținut a treia victorie consecutivă în Seria 7 și au urcat pe podium.

Echipa lui Mario Găman a trecut, în runda a 12-a din Liga a treia, de Retezatul Hațeg. Gazdele s-au impus cu 2-0, ambele reușite venind în repriza secundă. Ionuț Gîlcescu a marcat în minutul 68 (24.00), iar Răzvan Istudor a dat gol în minutul 5 al prelungirilor (51.50). Antrenorul gorjenilor a declarat că succesul le va da și mai multă încredere elevilor săi.

Mario Găman, antrenor Gilortul Târgu Cărbunești

Pentru Gilortul urmează, până la finalul anului, meciuri cu Șimian, Filiași și Viitorul 2. Antrenorul Mario Găman speră ca lotul să fie întărit în perioada de iarnă.

Gilortul are opt victorii, un egal și trei înfrângeri în actualul sezon.