Pandurii, înfrângere în primul meci de acasă

Pandurii Targu Jiu a pierdut si al doilea meci din liga secunda, echipa noastra fiind invinsa pe teren propriu la scor de neprezentare, 0-3, de catre ASU Politehnica Timisoara. Gorjenii nu au reusit pana acum sa marcheze in debutul campionatului.

Bănăţenii au controlat partida de la un capăt la celălalt. Trupa lui Cosmin Petruescu a deschis scorul în minutul 14 după reușita fostului dinamovist Mircea Axente. Repriza secundă a adus alte două goluri în dreptul vizitatorilor, Manea (58) și Ungureanu (80) punctând pentru un succes concludent.

„Rezultatul și scorul este dureros pentru mine, sper că și pentru jucători. Cred că atiitudinea unor jucători a lăsat de dorit și faptul că, deocamdată, nu sunt pregătiți pentru acest nivel anumiți jucători, pentru că sunt foarte tineri”, a declarat, după joc, antrenorul Pandurilor, Adrian Bogoi.

Şi cealaltă formaţie din Târgu Jiu, Viitorul Pandurii, a fost învinsă cu acelaşi scor în această rundă. Echipa lui Nicolae Sarcină a pierdut cu 3-0 meciul de la Târgu Mureş cu Universitatea Cluj.