CSM, prestație de zile mari cu Rapidul! Dan Ilieș: Există o oarecare frustrare

CSM Târgu Jiu a fost aproape de o surpriză imensă în meciul din capitală cu Rapidul, dar a pierdut pe final confruntarea cu campioana României. Gorjencele au condus și cu trei goluri spre finalul partidei, dar au înregistrat al treilea eșec consecutiv în Liga Florilor.

Deținătoarea titlului s-a impus cu 28-25, deși în minutul 48 tabela arăta 20-23. Elevele lui Liviu Andrieș au ținut permanent aproape de bucureștence, dar gazdele au marcat opt goluri înainte de ultima sirenă, față de două ale CSM-ului. Croata Katarina Pavlovic a fost din nou cea mai bună marcatoare a echipei noastre cu 7 goluri. Expertul sportviv, Dan Ilieș, recunoaște că există o anumită frustrare în tabăra gorjenilor după partidele cu Buzău și Rapid.

Dan Ilieș, expert sportiv CSM Târgu Jiu

Pentru CSM Târgu Jiu urmează o pauză competițională. Fetele lui Liviu Andrieș revin pe parchet pe 25 septembrie.

CSM are o victorie și trei înfrângeri în Liga Florilor.