Victorie pentru Pandurii

Pandurii Targu Jiu a castigat, miercuri, a cincea partida amicala din intersezon. Trupa lui Adrian Bogoi s-au impus cu scorul de 1-0 in fata echipei valcene Flacara Horezu, golul victoriei fiind marcat de Lemac in minutul 75.

Meciul amical s-a disputat pe terenul sintetic din Rovinari, terenul de la Târgu Jiu fiind afectat de vremea ploioasă, dar şi de numeroasele antrenamente care au loc aici. Din nefericire, la acest meci, Bogoi nu s-a putut baza pe mai mulţi jucători, care fie au acuzat accidentări, fie viroze respiratorii. În prima parte a meciului au fost trimişi pe teren: Stanca – Vasilescu, Turda, Celea, Bejan, Brânzan, Milenko Skoric, Pârvulescu, Ionică, Dănăricu şi Dodoi, iar în repriza a doua au mai intrat: Daniel Popescu – Lemac, Vodă, Măicăneanu, Mudăvoiu şi Dănescu.

“ Sper să mai aducem unu-doi fundaşi, un mijlocaş şi cel puţin un atacant, dar să fie de valoare, să intre în primul unsprezece. În mare parte mi-am atins obiectivele perioadei de pregătire. Din punct de vedere fizic, suntem OK, dar e bine să fim la un nivel mai bun la ora debutului oficial”, a spus Adrian Bogoi.

Conducerea tehnică a echipei speră ca o parte dintre aceştia să fie refăcuţi până la următorul test de verificare care va fi programat vineri la Reşiţa.