Pandurii, zdrobiţi la Călăraşi

Pandurii Targu Jiu a fost invinsa fara drept de apel la Calarasi. Formatia la care activeaza fostii panduri Eugen Parvulescu si Cristi Pustai s-a impus cu 4-0.

Dunărea a câştigat lejer punctele puse în joc graţie unei prime reprize în care a înscris de trei ori. Bogdan Rusu (21), Bogdan Şandru (38) şi Ariel Lopez au marcat pentru gazde. Reuşitele trupei din Călăraşi au venit la puţin timp după ce Şendroiu ratase o ocazie singur cu portarul. Atacantul Pandurilor s-a şi accidentat fiind schimbat în minutul 17. Trupa venită din Liga 1 a închis tabela în minutul 85, Georgian Honciu marcând cu un şut plasat. Antrenorul Adrian Bogoi a declarat la finalul partidei că rezultatul este unul prea sever, iar accidentările şi greşelile din defensivă i-au costat pe vizitatori.