Pandurii, victorie după mai bine de un an

Un an si o luna le-a trebuit Pandurilor sa obtina un nou succes in liga secunda. Trupa gorjeana s-a impus, sambata, pe terenul Resitei cu 2-1.
Primul gol al confruntării a venit în minutul 9 și a purtat semnătura belgianului Martin Remacle. Cel din urmă a prins un șut formidabil de la marginea careului, care l-a lăsat fără replică pe Cobrea. În minutul 32, vizitatorii și-au dublat avantajul. Gabriel Dodoi a înscris primul său gol în tricoul Pandurilor de la întoarcerea la echipă. CSM a revenit în meci în minutul 89, după un gol al lui Emanuel Dat. A fost însă prea târziu, iar timișoreanul Călin Cojocaru a bifat primul succes pe banca formației gorjene. Antrenorul a lăudat atitudinea elevilor săi.

Călin Cojocaru, antrenor Pandurii Târgu Jiu

Pandurii nu mai câștigaseră din septembrie 2019. Victoria gorjenilor i-a fost fatălă antrenorului gazdelor, Alexandru Pelici, care și-a dat demisia după meci.