Pandurii, prima înfrângere din amicale

Pandurii Targu Jiu a fost invinsa miercuri de Viitorul Daesti. Echipa din Valcea s-a impus pe terenul sintetic din Targu Jiu cu 2-1.

Fostul jucător al Universității Craiova, Florin Costea, a deschis scorul pentru oaspeți după numai 4 minute. Pandurii a revenit pe tabelă prin Șendroiu (`29). Autorul golului a ratat şi un penalty, iar cele două formaţii au intrat la egalitate la vestiare. După pauză, antrenorul Călin Cojocaru a testat mai mulţi fotbalişti. Ocaziile mari au lipsit din dreptul pandurilor, iar echipa de eşalon terţ a marcat golul victoriei prin Neacşu.

Tehnicianul gorjenilor a mizat pe următoarea formulă de joc.
Pandurii, repriza 1: Iovicin – Vasilescu, Ciobanu, Catrici, Cuțitoiu – Ștefan, Babaua – Pirciu, Șendroiu, Tănăsoiu – Bodea. Pe parcursul meciului au intrat Achiriloaei, Zlataric, Gheorghe, Pape, Peia, Dinu, Cornicioiu, Goma, Popescu şi Korade.
Cojocaru s-a declarat nemulţumit de rezultat.