Pandurii au demolat-o pe Braila

Pandurii isi continua ascensiunea in Liga 2. Gorjenii au reusit o victorie impresionanta la Braila, impotriva Daciei, scor 0-4, dupa ce au evoluat o repriza in inferioritate numerica.

Oaspeţii au intrat în avantaj la cabine, graţie golului marcat de căpitanul Denis Brânzan, în minutul 17. Cu toate acestea, trupa lui Adrian Bogoi a rămas în 10 oameni în finalul primei reprize, după ce Vodă a văzut al doilea cartonaş galben. În minutul 53, Tudoran a majorat diferenţa după un penalty pe care tot el l-a obţinut. Pîrvulescu a reuşit o dublă pentru gorjeni în minutele 63 şi 84, iar pandurii sunt pe locul 5 după 7 runde.

Etapa viitoare formaţia noastră va întâlni, pe teren propriu, Ripensia Timişoara.