S-a încheiat prima competiție de minifotbal

Echipa Star Team a castigat editia a doua a Cupei „Impreuna suntem minifotbal” dupa o finala disputata cu Pokemonii Magici in Complexul Dolce Vita din Parcul Central. La competitia dedicata jucatorilor amatori, au luat startul 11 echipe.

În ultimul act, Star Team s-a impus cu 3-2. FC Exclusive Car Wash a câștigat medaliile de bronz după finala mică împotriva celor de la Succes Nic Com, scor final 4-3. La festivitatea de premiere a fost invitat special fostul jucător al echipei Pandurii Târgu Jiu, Lucian Mălăele.

Lucian Mălăele

Cel mai bun jucător al turneului a fost desemnat Sorin Vîlceanu, de la echipa învingătoare.

Sorin Vâlceanu, Star Team

Cristian Goșa de la Exclusive Car Wash a mers acasă cu premiul pentru cel mai bun portar al turneului.

Cristian Goșa, FC Exclusive Car Wash

Liderul echipei Star Team a fost celebrul interpret de muzică populară Dumitru Vasilescu. Solistul a declarat că a fost o competiţie extrem de disputată, dar nu a apucat să se bucure de victorie.

Dumitru Vasilescu, Star Team

O parte dintre echipele participante la ediția a doua a Cupei „Împreună suntem minifotbal” vor continua sezonul minifotbalistic în Complexul Dolce Vita în Liga 2 – Campionatul Firmelor, Instituțiilor și Amatorilor. Competiția va demara în data de 30 septembrie.