Pandurii a trecut de Filiași

Pandurii Targu Jiu a castigat cea de-a doua partida de verificare disputata in aceasta iarna. Elevii lui Adrian Bogoi s-au impus in meciul cu CSO Filiasi, scor 1-0.

Singurul gol al confruntării a fost marcat de George Tudoran. Golgheterul formaţiei noastre a punctat, în minutul 32, după o lovitură de la 11 metri. Şi în acest meci au evoluat mai mulţi jucători veniţi în probe.

Antrenorul Pandurilor, Adrian Bogoi, a declarat că în prima repriză gorjenii au aliniat o echipă mai puternică, iar gazdele puteau avea un avantaj chiar mai mare pe tabelă.

Adrian Bogoi, antrenor Pandurii Târgu Jiu

Pandurii nu s-a putut baza pe Ciobanu, Şendroiu, Dodoi şi Dănăricu, accidentaţi. Căpitanul Denis Brînzan a ratat şi al doilea amical din cauză că oficialii clubului nu i-au achiziţionat până acum o mască de joc.

Gorjenii vor mai disputa trei partide de verificare până la startul campionatului.