Pandurii a pierdut meciul cu Slatina

Pandurii a fost invinsa, miercuri, in penultimul amical al iernii. Formatia condusa de Calin Cojocaru a pierdut partida de pregatire disputata cu CSM Slatina, scor 2-3.

Cotigă a marcat în primul minut al confruntării pentru vizitatori, dar gorjenii au replicat rapid prin Bodea (8). Echipa de eşalon terţ a revenit în avantaj până în pauză, după golul lui Grigore, din minutul 44. În mitanul secund, Călin Cojocaru a rulat tot lotul avut la dispoziţie. Gazdele au egalat situaţia în minutul 66, când Korede a a bifat o nouă reușită în meciurile amicale. În cele din urmă, victoria a revenit Slatinei, fostul piteştean Cătălin Doman transformând un penalty în ultimul minut de joc.

Antrenorul Pandurilor, Călin Cojocaru, a declarat că elevii săi trebuie să fie mai concentraţi, şi mai eficienţi.

Călin Cojocaru, antrenor Pandurii Târgu Jiu

Cojocaru are încredere în fotbaliştii care au venit în această iarnă şi speră ca FRF să dea mai repede o decizie în ceea ce priveşte dreptul de a legitima fotbalişti U 19.

Călin Cojocaru, antrenor Pandurii Târgu Ji

Ultimul amical din pauza de iarnă al Pandurilor se va disputa sâmbătă, de la ora 11.00, tot la Târgu-Jiu, împotriva formației Petrolul Bustuchin (Liga 4)