Debut cu dreptul pentru Trică

Schimbarea de antrenor a functionat pentru Viitorul Targu Jiu. Cu Eugen Trica pe banca, gorjenii au reusit primul succes din actuala editie de campionat, 2-1 cu Politehnica Timisoara.

Ciprian Rus a deschis scorul în minutul 12, iar tabela s-a menținut neschimbată până spre final de meci. Erik Gerbi a egalat în minutul 87 și se părea că echipele își vor împărți punctele. Nu a fost de acord Paul Copaci, care a reușit să înscrie în prelungirile partidei. Fair-play, Eugen Trică i-a dedicat succesul și fostului antrenor Cristian Lupuț.

Eugen Trică, antrenor Viitorul Târgu Jiu

Antrenorul doljean a semnat cu Viitorul până la finalul sezonului și are ca obiectiv construirea unei echipe competitive.

Trică a declarat că ar mai avea nevoie de doi mijlocași și un atacant pentru ca lotul să fie complet.