Pandurii, egal la Târgu Jiu

Pandurii Targu Jiu ramane neinvinsa şi dupa etapa a doua din noul campionat. Formatia antrenata de Adrian Bogoi a remizat la revenirea in orasul natal, 1-1 cu FC Arges.

Trupa gorjeană a jucat meciul de acasă pe terenul sintetic din cadrul Complexului Sportiv Municipal. Peste 500 de fani ai gorjenilor nu s-au speriat de temperaturile ridicate şi au venit la confruntarea cu argeşenii.

Oaspeţii au deschis scorul în minutul 40, după o fază fixă, lovitura liberă executată de Şerban fiind trimisă cu capul în plasă de Panait. Bogoi a mutat inspirat la pauză şi l-a trimis în teren pe Blejdea, iar în minutul 46, fostul jucător de la Clinceni a reuşit o combinaţie de efect cu Tudoran şi l-a executat fără milă, din careu, pe Ureche.

Tudoran putea aduce victoria gazdelor în minutul 77, dar mingea sa a lovit transversala.