CSO Turceni, cu un pas în Liga 3

CSO Turceni are avantaj după primul meci din barajul care o poate duce în Liga 3. Gorjenii au trecut, acasă, de campioana județului Caraș Severin.

Trupa lui Viorel Cojocaru s-a impus cu 1-0 în partida tur. Singurul gol al meciului cu ACS Slatina Timiș a fost înscris în minutul 10, de Daniel Unguru. Fotbalistul gorjean a transformat o lovitură de la 11 metri. În ciuda succesului, antrenorul gazdelor spune că va urma o partidă dificilă în retur. Cojocaru este dezamăgit că echipa sa nu a putut înscrie mai mult. A plouat și în timpul meciului la Turceni, dar terenul s-a prezentat impecabil.

Viorel Cojocaru, antrenor CSO Turceni

Cărășenii au speranțe că vor evolua mai bine pe teren propriu. Adrian Neagu, cel mai valoros fotbalist al Slatinei, a explicat, pentru Radio Reșița, că mulți dintre colegii săi au avut trac, mai ales în prima repriză.