Thriller la Motru!

Pandurii face meciuri spectaculoase la Motru, dar nu reuseste sa invinga. Exemplu a fost si partida cu Dacia Unirea Braila, terminata cu scorul de 3-3.

Oaspeţii au deschis scorul în ultimul minut al primei reprize, prin Alexandru Pop, jucător care a punctat rapid şi în partea a doua a jocului, la 3 minute de la reluare. În minutul 70, meciul părea că s-a terminat, când Pop a transformat un penalty, reuşind hat-trick-ul. Introdus în partea a doua a meciului, Bogdan Dănăricu a înscris un gol de zile mari, în minutul 73, cu un voleu de la 25 de metri. Peste alte două minute, Vasilescu i-a readus pe panduri în joc, marcând, cu capul, din careul mic. Acelaşi Dănăricu a punctat din nou cu o execuţie frumoasă, cu aproximativ 10 minute înainte de fluierul final. (`79). Din nefericire, revenirea gazdelor nu a putut fi concretizată cu o victorie. Mai mult, Durkovic a văzut cartonaşul roşu, după ce a încasat al doilea galben pentru o simulare (`87).

“A fost un meci echilibrat în prima repriză, cu o uşoară dominare a noastră. Ca de obicei, am primit foarte uşor gol şi am intrat la pauză conduşi cu 1-0. În a două repriză am mai luat două goluri şi, la un moment dat, chiar era să cădem în ridicol. Am făcut două schimbări şi am reuşit să egalăm. Principala noastră problemă este atitudinea unora dintre jucători şi în meciuri, şi la antrenamente. Trebuie să găsim soluţii. Eu sunt dator să îi pregătesc pe jucători, daca aceştia vor, pentru că atitudinea lor a pus probleme. Avem cele mai bune condiţii de pregătire din Liga a II-a. În ceea ce priveşte partea financiară, problemele nu sunt mai mari decât la alte echipe”, a declarat antrenorul principal al Pandurilor, Adrian Bogoi.

Pandurii se află la al noualea rezultat de egalitate din acest sezon, fiind echipa cu cele mai multe remize din Liga a 2-a.