CSM Târgu Jiu, înfrângere pe final de meci

CSM Targu Jiu a pierdut partida de la Constanta. Echipa condusa de Claudiu Alionescu a fost depasita, scor 68 -67, de ABC Athletic, intr-un meci jucat sambata seara.

Gorjenii au controlat ostilităţiile până în pauză, dar gazdele au reuşit o parte secundă mult mai bună şi s-au impus graţie revenirii din sfertul al treilea. Chiar şi aşa, CSM a avut şansa victoriei la ultima acţiune a meciului, dar Adi Roşu nu a reuşit să marcheze din afara semicercului. Stefan Andrejevic a fost din nou cel mai bun marcator al oaspeţilor cu 21 de puncte. Adi Roşu şi Jovan Djurasevic au reuşit câte 12 puncte, iar Alex Berca 5 pase decisive.

CSM Târgu are 3 victorii și 7 înfrângeri în Grupa Valorică B a Ligii Naţionale. În ultimul meci al anului, trupa noastră va juca pe teren propriu cu CSM Galaţi.