Pandurii a distrus Mioveniul, dar tremură în continuare

Formatia Pandurii Targu Jiu a reusit una dintre cele mai categorice victorii din ultima perioada. Trupa lui Adrian Iencsi s-a impus cu 4-0 la Mioveni, intr-un meci in care gazdele erau considerate mari favorite.
Echipa noastră a punctat pentru întâia oară, exact înainte de pauză, prin Tudoran (`45). Şi finalul reprizei secunde le-a aparţinut gorjenilor. Oaspeţii au reuşit trei goluri în zece minute, Rus (`80), Pîrvulescu (`84) şi Șut (`90) fiind marcatorii din tabăra noastră. De remarcat este faptul că echipa din Târgu Jiu a evoluat într-un alt echipament, fără sponsorii tradiţionali, iar soarta formaţiei fanion a Gorjului ar putea fi stabilită joi, când va avea loc o întâlnire cu reprezentanţii CEO.

Situaţia financiară de la club este critică, numele “Pandurii” a fost şters de pe stadion, iar foştii acţionari nu mai vor să audă de echipă.