Viitorul s-a impus în amicalul de pe Municipal

Pandurii Targu Jiu si Viitorul s-au intalnit, astazi, intr-un meci amical disputat pe Stadionul Municipal. Castig de cauza a avut echipa lui Victor Naicu, care s-a impus cu 3-0.
La pauză, Viitorul a condus cu 1-0. Singurul gol al primei părți a fost înscris de Paul Mitrică. Tot formația lui Naicu a fost echipa mai inspirată și după pauză. Fostul pandur Andrei Dragu a marcat din penalty, iar Petre Simon a închis tabela la 3-0.
În ciuda victoriei, antrenorul Victor Naicu a declarat că elevii săi au făcut greșeli simple și a declarat că formația gorjeană are prea puține jocuri în picioare.

Victor Naicu, antrenor Viitorul Târgu Jiu

De cealaltă parte, antrenorul Călin Cojocaru a pus înfrângerea pe seama oboselii și a ratărilor.

Călin Cojocaru, antrenor Pandurii Târgu Jiu

La Pandurii mai sunt așteptați 2-3 fotbaliști. Sezonul ar putea începe în septembrie.