Viitorul, învinsă de “lupi”

Viitorul a cedat primul loc din play-out-ul Seriei B. Echipa lui Cristian Luput a fost invinsa de Petrolul Ploiesti.
Găzarii s-au impus la Târgu Jiu cu 3-1, chiar dacă echipa gazdă a deschis scorul.Alin Țegle a transformat un penalty în minutul 6, după o incursiune a lui Gîrbiță. Începutul bun al echipei lui Cristian Lupuț a fost anulat până în minutul 34, Vajushi (din lovitură de la 11 metri) și Constantinescu punctând pentru vizitatori.

Gazdele au fost mai insistente în mitanul secund, dar Darius Buia și Daniel Paraschiv au irosit cele mai mari oportunități ale gorjenilor. Saim a închis meciul cu o execuție de efect în minutul 90+2.
După partidă, antrenorul Cristian Lupuț și-a condamnat elevii pentru lipsa de atitudine și determinare. În urma acestor prestații, mai mulți jucători pare că și-au dat foc la valiză.