Viitorul, în subsolul clasamentului după eșecul cu Chiajna

Viitorul Târgu Jiu a înregistrat o nouă înfrângere în liga secundă. Gorjenii au fost învinși la Severin de Concordia Chiajna, scor 0-2.

Doar un punct au acumulat elevii lui Călin Cojocaru în patru runde ale campionatului. Două goluri pe final de partidă au făcut ca ilfovenii să plece câștigători de pe arena mehedințeană. Andrei Marc a înscris în minutul 87 al meciului după o eroare gravă a defensivei gazdelor. Adi Petre nu a iertat, iar pe un contraatac, oaspeții și-au mărit avantajul în minutul trei al prelungirilor.
A fost un eșec nemeritat în opinia antrenorului Călin Cojocaru, care a declarat că lipsa de experiență și a spus cuvântul în acest joc.