Farul a umilit Pandurii! Bălan a dat bir cu fugiţii

Mandatul lui Tiberiu Balan la Targu Jiu s-a incheiat mai repede decat se anticipa. Fostul antrenor al Pandurilor a suferit o noua umilinta si a decis sa paraseasca lanterna rosie a ligii secunde.

Pandurii a fost zdrobită la malul mării de către Farul. Elevii lui Ianis Zicu au avut nevoie de o singură repriză pentru a-şi adjudeca punctele puse în joc. Marinarii au intrat la cabine cu cinci goluri avantaj, după o repriză în care s-au distrat cu apărarea adversă, iar Vişan a fost eliminat pentru două galbene. Scorul consemnat la pauză (5-0) s-a menţinut până la final, iar Bălan a decis să o părăseasacă pe Pandurii, după trei meciuri în care a bifat numai înfrângeri, a încasat 10 goluri şi nu a reuşit să marcheze.

Directorul sportiv al clubului, Camilian Flororiu, a declarat că interimatul va fi asigurat de antrenorul secund, Cristi Popescu. Oficialul Pandurilor a mai spus că Balan poate să devină un antrenor de top, dar nu a reuşit să-şi capaciteze jucătorii la Târgu Jiu. Mai mult, a încercat să-i joace pe unele poziţii pe care nu dădeau randament.