Viitorul a urcat pe locul patru

Viitorul Targu Jiu a obtinut un nou succes extrem de important, 1-0 cu Chiajna. Trupa lui Flavius Stoican s-a impus, pe teren propriu, in etapa intermediara de miercuri.

Singurul gol al confruntării a venit în minutul 53. Andrei Dragu a centrat foarte bine pentru Paul Copaci, iar cel din urmă a reușit o finalizare de senzație cu o lovitură de cap. Viitorul a evoluat în superioritate numerică din minutul 70, când Sergiu Arnăutu a văzut al doilea galben pentru o intrare întârziată la portarul Rusu şi a fost eliminat. Cu toate acestea, ilfovenii au avut șansa egalării pe final de meci, dar defensiva gorjenilor a rezistat la o triplă ocazie a vizitatorilor.

Victoria a fost un cadou frumos pentru antrenorul Flavius Stoican, care a împlinit 44 de ani cu o zi înaintea jocului.