Minprest Rovinari, învingătoare la Old Boys

Echipa Minprest Rovinari a castigat editia a V-a a Cupei Old Boys Dolce Vita. Formatia invingatoare a fost compusa, in mare parte, din fosti jucatori ai echipei Pandurii Targu Jiu. Festivitatea de premiere a avut loc sambata seara.

Ajunsă la ediția cu numărul 5, Cupa Old Boys a adunat la start 6 echipe formate din jucători cu vârsta de cel puțin 38 de ani. Pe locul 2 a încheiat competiția Peppy Dolce Vita care a trecut de Karma Târgu Jiu în duelul direct cu scorul de 3-1. Karma a încheiat cu medaliile de bronz în timp pe următoarele locuri s-au clasat în ordine: Primăria Rovinari, Old Boys Bîlteni și CS Dragonii. Premiile au fost înmânate de Adrian Bogoi, antrenorul echipei Pandurii Târgu Jiu, fost coleg în urmă cu un deceniu cu unii dintre jucătorii echipei câștigătoare, Minprest Rovinari.

Adrian Bogoi

La 54 de ani, Constantin Podaru de la Primăria Rovinari a fost declarat cel mai vârstnic jucător al turneului.

Constantin Podaru

Adrian Popescu de la Minprest Rovinari a luat premiul pentru cel mai bun jucător al competiţiei.

Adrian Popescu

Cosmin Iosu, preşedintele ACS Minifotbal Gorj, a vorbit despre necesitatea unor astfel de întreceri.

Cosmin Iosu

Câștigătoarea competiției, Minprest Rovinari, a primit din partea ACS Minifotbal Gorj și licența de participare la Campionatul Național de Old Boys. Acesta va fi organizat de Federația de Minifotbal din România la Piatra Neamț în perioada 24-26 august.