Viitorul a trecut de Baia Mare

Viitorul Târgu Jiu a izbutit a doua victorie în deplasare din acest sezon. Gorjenii au învins-o cu 2-1 pe Minaur Baia Mare.

Succesul a venit după reușitele semnate de Florin Răsdan și Paul Mitrică. Primul a punctat exact înainte de pauză, iar golul doi a picat în minutul 69, după un contraatac purtat de Gabriel Dodoi. Gazdele au redus diferența pe final de meci, prin Pacheco. Maramureșenii au atacat și cu portarul în minutele de prelungire, dar nu au mai reușit să marcheze.

După joc, antrenorul Florin Stîngă a declarat că, spre deosebire de alte meciuri, elevii săi au fost concentrați și au avut o atitudine bună la antrenamente în zilele premergătoare partidei.

Florin Stîngă, antrenor Viitorul Târgu Jiu

Ultimul meci al anului pentru Viitorul Târgu Jiu va avea loc pe teren propriu, împotriva Ripensiei Timișoara.