Victorie fără probleme la handbal

Echipa de handbal mai are doar doi pași până la un sezon cu victorii pe linie. Gorjencele au bifat un nou succes, de această dată în deplasare.

Handbalistele pregătite de Liviu Andrieș s-au impus pe terenul formației CSU Universitatea de Vest Timișoara, scor 20-28. Vizitatoarele au controlat partida, iar la pauză tabela arăta 11-16. Ira Zinatullina și Bianca Chiriță, ambele cu câte 5 goluri, au fost cele mai bune marcatoare din tabăra alb-albastrelor.

A fost a 18-a victorie din acest sezon. Pentru CSM Târgu Jiu urmează o pauză de aproximativ două săptămâni, apoi ultimele două confruntări ale campionatului: cu Gloria Bistriţa II, pe teren propriu, pe 25 mai, și cu CSU Reşiţa, în deplasare, pe 29 mai.

CSM Târgu Jiu: Alina Ciuchiatu. Cristina Popovici, Elena Marica Bercu – Bianca Chiriță 5g, Bianca Stanca 1g, Andreea Olariu, Valentina Toader 1g, Anna Ivanenko 4g, Ira Zinatullina 5g, Gabriela Frunză, Alexandra Gavrilă 4g, Pal Ceandani 1g, Florența Ilie 3g, Iulia Andrei 4g, Mihaela Obedeanu. Antrenori: Liviu Andrieș și Andrei Enache.