UTA , prea puternică pentru gorjeni

UTA Arad nu a avut mila de Pandurii in jocul din weekend. Trupa banateana s-a impus cu 5-2 la Targu Jiu, iar elevii lui Adrian Bogoi raman pe locul 19 in clasament dupa runda cu numarul 8.

Vizitatorii au făcut legea pe sinteticul din Complexul Sportiv şi au intrat în avantaj de două goluri la cabine, după dubla fostului rapidist Ioniţă (15,17). Patrick Popescu a redus din diferenţă în minutul 47, dar, 10 minute mai târziu, fostul pandur Ciprian Rus a dus scorul la 1-4. Căpitanul Gabriel Oiţă a redus din handicap după o lovitură de colţ bătută de Trancă (68), dar tot oaspeţii au avut ultimul cuvânt prin Valentin Buhăceanu (73).

Antrenorul Pandurilor, Adrian Bogoi, a recunoscut superioritatea arădenilor, dar a spus că şi problemele de lot i-au dat peste cap planurile tactice.

Adrian Bogoi, antrenor Pandurii

Tehnicianul arădenilor, Laszlo Balint, a fost nemulţumit de erorile din defensivă, dar şi de suprafaţa de joc.

Laszlo Balint, antrenor UTA

La meci a asistat şi fostul golgheter George Tudoran, care se antrenează cu Pandurii şi ar putea semna cu trupa gorjeană în perioada următoare.