Trică nu a plecat invincibil de la Viitorul

Viitorul Targu Jiu a ramas fara principal. Eugen Trica si-a condus formatia pentru ultima oara in deplasarea de la Miercurea Ciuc .
Din păcate pentru trupa gorjeană, cel din urmă meci cu Trică la timonă a reprezentat și prima înfrangere de când antrenorul doljean preluase echipa. Formaţia din Târgu-Jiu a fost învinsă de FK Csikszereda cu 3-1. Petre Ivanovici a deschis scorul în minutul 8, dintr-un penalty. Ciprian Rus a egalat după numai 4 minute, dar Loranct Kovacs (35) le-a readus pe gazde în avantaj până la finalul primului act. Rodrigo Hernando a stabilit soarta punctelor în minutul 90.
Trei victorii, două egaluri şi o înfrângere este bilanţul lui Eugen Trică la Viitorul. Tehnicianul se întoarce la FCU Craiova pentru a ocupa locul lăsat vacant de un alt antrenor care a lucrat la Târgu Jiu, Flavius Stoican.
Trică a lăsat Viitorul pe locul 14 în liga secundă.