Trică a întrerupt seria lui Pustai

Viitorul Targu Jiu a obtinut 4 puncte din doua jocuri cu Eugen Trica la timona. Dupa succesul cu Poli Timisoara, gorjenii au remizat la Buzau, cu formatia lui Cristian Pustai.
Meciul s-a încheiat 1-1, deși oaspeții au evoluat în superioritate numerică timp de o repriză. Gabi Dodoi deschisese scorul pentru Viitorul în minutul 3, dar Ciobanu a adus egalarea dintr-un penalty (25). FC Buzău a rămas în inferioritate numerică la finalul primului act, când Daniel Vîrtej a fost eliminat pentru cumul de cartonaşe (45+1). Echipa lui Eugen Trică a întrerupt o serie de opt victorii la rând a gazdelor. Cu toate acestea, antrenorul doljean a declarat că este nemulțumit de rezultat.

Eugen Trică, antrenor Viitorul Târgu Jiu

În rundă următoare, gorjenii primesc vizita formaţiei Unirea Constanţa. Partida are loc după pauza internațională.