Trei jocuri oficiale, trei înfrângeri pentru echipa de baschet!

CSM Targu Jiu a pierdut si al doilea joc din campionat. Baschetbalistii gorjeni au fost invinsi la Oradea.
Conduși de Claudiu Alionescu şi Alexandru Gliga, oaspeții s-au ținut bine timp de trei sferturi (21 – 17, 21 – 18, 23 – 21), în fața unei formații cu pretenții în LNBM, SCM CSU Oradea. Bihorenii au câștigat la o diferență de 10 puncte ultima perioada de joc (24-14), iar scorul final a fost 89-70.
Cel mai bun marcator din tabăra noastră a fost Stefan Glogovac, cu 18 puncte. Porter Troupe a adăugat 13 puncte, iar Octavian Ilie 11. Pentru formaţia pregătită de Claudiu Alionescu a debutat şi americanul Malik Morgan, care a reuşit doar 3 puncte, în aproape 20 de minute petrecute pe parchet.
De la amfitrioni s-au remarcat Vladimir Gavrilovic cu 24 de puncte și Cătălin Baciu, cu 20. În runda viitoare, la Târgu Jiu revine CSO Voluntari.