SEBN Târgu Jiu s-a impus în prima competiție de minifotbal

A debutat sezonul de minifotbal la Complexul Dolce Vita. SEBN Targu Jiu a castigat Cupa „Impreuna suntem minifotbal” dupa o finala echilibrata cu Primaria Albeni.

Opt echipe s-au înscris la ediția cu numărul 4 a Cupei „Împreună suntem minifotbal”. Finala competiției, organizată de ACS Minifotbal Gorj în Complexul Dolce Vita, le-a adus față în față pe SEBN Târgu Jiu și Primăria Albeni. Meciul a fost unul echilibrat, decis de un singur gol, care a purtat semnătura lui Edi Stoichițoiu.
Alexandru Catană, jucător în echipa învingătoare, speră ca SEBN Târgu Jiu să-și demonstreze valoarea și în campionat.

Alexandru Catană, SEBN Târgu Jiu

Locul 3 și medaliile de bronz ale competiției le-au revenit celor de la Digi Team Târgu Jiu. Cătălin Birău de la Primăria Albeni și Constantin Bistreanu de la Digi Team au declarat că își doresc revanșa în întrecerile următoare.

Cătălin Birău, Primăria Albeni

Constantin Bistreanu, Digi Team Târgu Jiu

Sezonul 2021-2022 continuă cu o competiție de tradiție în Complexul Dolce Vita, Cupa Dolce Vita, care va demara în acest weekend. Președintele ACS Minifotbal Gorj, Cosmin Iosu, a apreciat startul de sezon și este încrezător că participarea va fi una importantă și pe viitor.

Cosmin Iosu, președintele ACS Minifotbal Gorj

Festivitatea de premiere a adus cupe, medalii, premii individuale și răcoritoare pentru cele mai bune echipe și cei mai buni jucători. Marius Uleanu de la Digi Team a ieșit golgheter. Cel mai bun jucător a fost desemnat Horia Şitoianu, de la Primăria Albeni. Cătălin Napu de la Ştiința Motru a fost cel mai bun portar, iar Cosmin Ungureanu de la SEBN a luat titlul de cel mai bun tânăr jucător.