Penitenciarul Târgu Jiu a câștigat Cupa Firmelor

Cupa Firmelor si Institutiilor din Gorj la minifotbal si-a desemnat castigatoarea. Echipa Penitenciarului Targu Jiu s-a impus in finala cu FC Anna, scor 2-1, si a primit dreptul de a participa la Campionatul National de la Oradea.

Băieții de la FC Anna au început mai bine jocul și au deschis scorul prin George Segărceanu în minutul 9. 1-0 a fost și scorul pauzei, dar acesta s-a schimbat rapid în startul reprizei a doua. Iulian Oprița a egalat la unu și a relansat finala. Penitenciarul a punctat din nou cu 10 minute înainte de expirarea timpului regulamentar prin Remus Deaconu, gol care s-a dovedit a fi decisiv. Portarul celor de la Penitenciarul, Florin Zeveleanu, a avut două parade excelente spre final și a menținut scorul de 2-1. La festivitatea de premiere, invitat special a fost portarul echipei Pandurii Târgu Jiu, Răzvan Stanca.

Răzvan Stanca, Pandurii Târgu Jiu

Tiberiu Olaru de la FC Anna a primit premiul pentru cel mai bun portar al competiţiei, iar Iulian Oprița de la Penitenciarul Târgu Jiu a fost desemnat cel mai bun jucător al turneului.

Iulian Oprița, Penitenciarul Târgu Jiu

Penitenciarul Târgu Jiu a primit astfel, din partea Asociației Club Sportiv Minifotbal Gorj, dreptul de a participa la Campionatul Național al Firmelor și Instituțiilor de la Oradea din perioada 15-17 iunie.