Panică, timp de-o repriză! CSM a trecut greu de Bistrița (Galerie foto)

CSM Târgu Jiu s-a impus, nu fără emoții, sâmbătă, în fața echipei Gloria Bistrița. Vizitatoarele au condus la pauză, scor 12-15, dar nu au putut gestiona avantajul luat în primele 30 de minute. Handbalistele conduse de Liviu Andrieș au evoluat mult mai bine în mitanul secund, și au câștigat cu 30-27. Ira Zinatullina a fost cea mai bună marcatoare a gorjencelor, cu 8 goluri, iar Diana Șamanț a încris de 7 ori.Mâine, în ultimul meci al turneului, CSM Târgu Jiu evoluează împotriva echipei din Sfântu Gheorghe. Partida se joacă de la ora 16.20

Bianca Aron, CSM Târgu Jiu: A fost un meci foarte solicitant, dar mă bucur că finalul a fost fericit pentru noi. Ne-am făcut meciul greu în prima repriză, dar am arătat cine suntem cu adevărat într-a doua. Ne-am motivat în apărare. Toate meciurile sunt dificile, depinde cum le tratăm. Cred că vom învinge și mâine.

Diana Şamanț, CSM Târgu Jiu: Am început greu partida, dar, la pauză, am vorbit am strâns rândurile și ne-am mobilizat pentru a câștiga. Apărarea a făcut diferența astăzi. Orice meci este greu, dar ne vom mobiliza și mâine pentru că vrem să avem victorii pe linie.

Liviu Andrieș, antrenor CSM Târgu Jiu: Ne așteptam la un meci dificil, mai ales că Bistrița a venit cu jucătoare de la Liga 1. S-a văzut clar că au calitate și valoare. Din păcate pentru noi, am avut patru absențe care au contat foarte mult. După cum ați văzut, nu am avut foarte multe soluții, dar, în final, ne-am bucurat pentru că în repriza a doua fetele s-au montat, au avut atitudine și determinare, și acest lucru a contat foarte mult.