Pandurii, zdrobiţi de FC U Craiova

Pandurii Targu Jiu a pierdut fara drept de apel amicalul cu FC U Craiova, disputat la Severin. Doljenii au facut instructie cu trupa lui Calin Cojocaru, intr-un meci care s-a terminat 4-0.
Craiovenii i-au făcut un cadou antrenorului Eugen Trică, care a împlinint astăzi 44 de ani. Formaţia din Dolj a fost net superioară în jocul de pe arena mehedinţeană, şi a intrat la cabine cu un avantaj consistent, 3-0. Pentru echipa considerată gazdă au marcat, până în pauză, doi atacanţi veniţi în această vară: Ciolacu şi Compagno (Companiio). Vârful italian a reuşit o dublă. Pandurii au ajuns rar la poartă şi în repriza secundă, iar Răducan a stabilit scorul final în minutul 85.
“Aştept altceva de la jucători”, a declarat antrenorul Pandurilor, Călin Cojocaru. Principalul echipei a spus că anumiţi fotbalişti tineri vor părăsi echipa.

Călin Cojocaru, antrenor Pandurii Târgu Jiu

Tehnicianul timişorean a declarat că îşi doreşte cel puţin două amicale pe săptămână până la startul sezonului.

Noua ediţie a ligii secunde debutează pe 29 august.