Pandurii trebuie să-și revină după umilința din Capitală

Pandurii Targu Jiu a suferit cea mai dura infrangere a sezonului, sambata pe terenul formatiei Metaloglobus Bucuresti. Gazdele s-au impus cu 6-0, dupa un meci al carui inceput nu anunta dezastrul care a urmat.

Gorjenii au ratat marile ocazii în prima jumătate de oră, iar fraţii Herea au lovit până în pauză. Claudiu a marcat primul gol în minutul 33, iar Ovidiu a punctat din penalti înainte de pauză. Oaspeţii l-au pierdut şi pe Vodă accidentat şi au clacat în partea secundă, când au primit alte patru goluri. Antrenorul Adrian Bogoi a explicat cauzele eşecului.

Adrian Bogoi, antrenor Pandurii Târgu Jiu

Pandurii nu au timp de lamentări. Marţi, la Târgu Jiu vine una dintre candidatele la promovare, Chindia Târgovişte. Căpitanul Denis Brânzan nu va putea evolua în acest joc fiind suspendat. Tehnicianul gorjenilor a admis că s-ar mulţumi şi cu un egal. Meciul începe la ora 16.00.

Pandurii se află la două puncte de prima poziţie retrogradabilă, ocupată de Energeticianul. Dodoi şi Raiciu rămân incerţi şi pentru partida de marţi.