Dolce Vita, un nou trofeu la Old Boys

Dolce Vita a castigat editia a sasea a Cupei Old Boys si s-a calificat la Campionatul National de la Drobeta Turnu Severin, din luna iulie.
În ultimul act, galben-albaştrii au trecut de Karma Târgu Jiu, scor 4-1. Ion Cănăvoiu şi Claudiu Dumitru au bifat câte o dublă pentru Dolce Vita, în timp ce reușita celor de la Karma a venit la scorul de 0-2, prin Cătălin Crîngașu.

La festivitatea de premiere, trofeele au fost acordate de Cosmin Iosu, președintele Asociației Club Sportiv Minifotbal Gorj.
Claudiu Dumitru a fost declarat cel mai bun jucător al competiţiei.

Claudiu Dumitru, Dolce Vita

Adrian Șofei de la Karma a câştigat titlul de golgheter al întrecerii, iar cel mai bun portar a fost desemnat Ionuț Crețan de la Dolce Vita.
Deşi Karma s-a impus în jocul din grupă cu 3-1, delegatul finalistei a recunoscut superioritatea formaţiei Dolce Vita din jocul de duminică.

Victor Dinică, Karma

Prin acest succes, Dolce Vita Old Boys și-a câștigat dreptul de a participa la Campionatul Național de Old Boys, competiție organizată de Federația de Minifotbal din România, în perioada 12-14 Iulie, la Drobeta Turnu Severin.

Cosmin Iosu, presedinte ACS Targu Jiu

ACS Minifotbal Gorj va achita pentru echipa câștigătoare taxa de participare la competiția națională, rezervată jucătorilor trecuți de vârsta de 40 ani.