Pandurii, spulberată de Rapid

Pandurii Targu Jiu nu a avut nicio sansa in Regie. Intr-un meci televizat, gorjenii au fost depasiti cu 4-0 de echipa lui Daniel Pancu.
Debutul lui Călin Cojocaru pe banca tehnică a Pandurilor nu a adus nimic nou. La fel ca în precedentele două întâlniri, echipa noastră a pierdut la scor. Bucureştenii au intrat la cabine cu un singur gol avantaj, fostul pandur Hlistei marcând în minutul 8.

În partea secundă, gazdele au lovit de trei ori în decurs de şase minute. Drăghiceanu a finalizat o pasă pe culoar în minutul 66, iar peste alte trei minute, Hlistei a reuşit dubla. Umilinţa a fost desăvârşită de francezul Labeau.
Pandurii a rămas cu un singur succes după 17 runde, fiind ,,lanterna roşie” a ligii secunde cu numai 7 puncte.