Dream Team a cucerit un nou trofeu

Dream Team Targu Jiu a reusit sa-si apere cu succes trofeul Cupei Romaniei „Dolce Vita”. Campioana Gorjului a invins, in finala de duminica, principala rivala, ACS Victoria Targu Jiu, dupa un gol marcat la ultima faza a meciului.
Finala le-a adus față în față pe cele mai în formă echipe de minifotbal ale Gorjului în acest moment, Dream Team Tg-Jiu și ACS Victoria Tg-Jiu. Primul gol a purtat semnătura lui Ștefan Doldur, în minutul 28, un șut bine plasat din afara careului, care l-a lăsat spectator pe Remus Lilea.

Tot cu un șut de la distanță au reușit să egaleze cei de la ACS Victoria, cu 3 minute înainte de final, prin Claudiu Dumitru. Tocmai când partida părea să se decidă la loviturile de la 7 metri, Alexandru Ștefan a șutat de la marginea careului și a reușit să înscrie, declanșând bucuria în tabăra campionilor.
Bronzul competiției a revenit celor de la Peppy Dolce Vita, care au învins clar, scor 5-1, pe ACS Victoria 2.

Prin acest succes, Dream Team Târgu Jiu și-a apărat cu succes trofeul cucerit în luna ianuarie și s-a calificat la turneul final al Cupei României din 2020, turneu organizat de Federația de Minifotbal din România.

Cristian Negrea, Dream Team

Alexandru Avrămescu, Peppy Dolce Vita

Toate cele 12 echipe participante la Cupa României Dolce Vita au primit, din partea ACS Minifotbal Gorj, prin intermediul proiectului aprobat de Consiliul Județean Gorj, un set de 12 echipamente complete de joc, tricou și șort, marca Joma.

Sâmbătă a avut loc și finala Cupei Amatorilor – Liga 2 Dolce Vita. Inspectoratul de Poliție Județean Gorj a reușit să-și apere cu succes trofeul cucerit sezonul trecut, învingând cu scorul de 4-1 pe Green Team. Locul 3 a revenit celor de la Pro Team Târgu Jiu, iar pe locul 4 a încheiat competiția Primăria Runcu.