Pandurii rămâne în zona retrogradării

Pandurii Targu Jiu nu reuseste sa mai castige. Echipa pregatita de Adrian Bogoi a remizat din nou pe teren propriu, de data aceasta in fata formatiei Sportul Snagov. Dupa 90 de minute, tabela a aratat 1-1.

Gorjenii au deschis scorul în minutul 39, prin Adrian Şut, care a împins în plasă balonul deviat de Ionică după o centrare a lui Băjan. Vizitatorii au egalat în partea a doua a meciului, în minutul 52, când Dragoş Huiban punctat după un corner.
Tehnicianul formaţiei noastre, Adrian Bogoi, a declarat că rezultatul este injust, iar gazdele ar fi meritat victoria.
Cu toate acestea, erorile individuale au condamnat pandurii la un nou rezultat nul.

Adrian Bogoi

Pandurii a bifat 12 rezultate de egalitate în acest sezon, cele mai multe din liga secundă. Echipa alb-albastră se află la 4 puncte de salvare.