Pandurii, învinşi la Motru

Pandurii Targu-Jiu a suferit prima infrangere din Liga a 2-a.Formatia antrenata de Adrian Iencsi a pierdut, miercuri, la Motru, jocul cu Academica Clinceni, scor 1-2.Oaspetii au intrat in avantaj la cabine dupa golul lui Marius Constantinescu din minutul 3.
Tot trupa lui Erik Lincar a punctat si dupa pauza, acelasi Constantinescu majorand diferenta, in minutul 74, dupa un penalti.
Pandurii au revenit în joc, zece minute mai tarziu, cand Branzan a reluat balonul in poarta dupa un carambol in careul advers.
Ciprian Rus putea aduce un punct nesperat gorjenilor, dar nu a putut fructifica ocazia avuta in finalul meciului.
Antrenorul oaspetilor, Erik Lincar, a fost de parere ca arbitrii au impins jocul spre poarta oaspetilor in a doua repriza.
Eric Linkar, antrenor Academica Clinceni

Nu meritam mai mult, a declarat tehnicianul Pandurilor, Adrian Iencsi.
Adrian Iencsi, antrenor Pandurii

Iencsi i-a laudat pe suporterii din Motru, si este dezamagit ca acestia nu au vazut inca o victorie pe Stadionul Municipal.

Pandurii Targu -Jiu va da piept runda viitoare cu CS Mioveni.