Pandurii, fără victorie în 2019

Pandurii Targu Jiu traieste periculos. Echipa lui Adrian Bogoi a fost invinsa din nou pe teren propriu, de aceasta data de Daco Getica Bucuresti.

Trupa din capitală s-a impus pe terenul sintetic, după ce a câştigat ambele reprize, scor final 0-2. Eugen Nica a marcat primul, în minutul 43, după o lovitură de colţ. Gazdele au avut două bare în partea a doua a meciului, prin Brînzan (56) şi Blejdea (71). Din păcate, tot echipa lui Marius Baciu s-a dovedit mai inspirată în faţa porţii, iar, în minutul 78 Raphael Stănescu, a închis confruntarea. Oaspeţii au rămas în 10 în minutul 84, după ce portarul George Gavrilaş a văzut cartonaşul roşu pentru că i-a aplicat un cap în figură lui Blejdea. Chiar şi aşa, gorjenii nu au mai ameninţat poarta adevrsă până la final.

Antrenorul Adrian Bogoi a recunoscut că înfrângerea nu le pică bine gazdelor, care au un punct în primele trei runde.