Pandurii, învinși la Deva. Viitorul a câștigat la Cărbunești

Pandurii Targu Jiu a pierdut si ultima sansa la locul doi. Trupa antrenata de Mario Găman a fost invinsa, vineri, le Deva.

Gazdele s-au impus cu 2-1, după un meci cu trei eliminări. Ambii marcatori ai partidei, nu au terminat jocul pe teren. Bebeto Lupuleț deschisese scorul pentru vizitatori în minutul 18, dar Alexandru Avramovici a reușit o dublă. Bogdan Țoiu a văzut și el cartonașul roșu în minutul 75. Succesul hunedorenilor a dus trupa lui Ştefan Nanu la 13 puncte de Pandurii.

În play-out, derbiul dintre formațiile gorjene, Gilortul Târgu Cărbuneşti şi Viitorul 2 Târgu Jiu, s-a încheiat cu victoria oaspeţilor. Cu Costel Andriucă pe bancă, dar și cu mai mulți jucători de la echipa mare, formația din municipiu s-a impus cu 2-0. Paul Mitrică (47′, 49′) a reușit o dublă.

Trupa din Târgu Jiu ocupă ultima poziţie retrogradabilă, dar a ajuns, prin această victorie, la numai 2 puncte de echipa din Cărbuneşti.