Pandurii, înfrângere la malul mării

Pandurii Targu Jiu ramane fara victorie in 2019. Ultimul esec al gorjenilor a fost inregistrat pe terenul Farului, scor 2-0.

Gazdele au lovit rapid, în minutul 5, după ce Petro Celestino a transformat un penalty scos de Fotescu. Marinarii şi-au mărit avantajul înainte de pauză, când Antonache a reluat nestingherit cu capul din careul mic o centrare venită din partea stângă a terenului (`42). Elevii lui Adrian Bogoi au rămas astfel cu un singur punct în primele patru runde şi se apropie periculos de locurile ce duc în liga a treia. Trupa gorjeană are 29 de puncte, cu 3 mai mult decât Aerostar Bacău, formaţie ce ocupă locul 16, ultimul retrogradabil. În etapa viitoare, echipa noastră va da piept cu Dacia Unirea Brăila. Meciul se va disputa la Târgu Jiu.