Pandurii, eliminată din Cupa României

Pandurii Targu Jiu a inregistrat a sasea infrangere consecutiva de la reluarea meciurilor oficiale. Trupa lui Calin Cojocaru a fost eliminata din Cupa României de catre CSO Filiasi.
Echipa antrenată de Mario Găman s-a impus cu 2-0. Ambele goluri au fost marcate în prima repriză. Vlăduţ Buţurcă a deschis scorul în minutul 25, iar Sabin Lupu a majorat diferența în minutul 36. Diferența de scor putea fi chiar mai mare în favoarea gazdelor, dacă Andrei Șendroiu nu rata un penalty în minutul 18.
Ca meniul să fie complet, Luzemo a văzut cartonaşul roşu în prelungirile partidei după două galbene încasate. Câțiva suporteri ai Pandurilor care au bătut drumul până la Filiași i-au cerut demisa antrenorului Cojocaru. De altfel, tinerii susținători ai echipei au fost și la antrenamentele Pandurilor pentru a-l soma să plece pe tehnicianul timișorean.
Pandurii a înregistrat înfrângeri în toate meciurile oficiale de la începutul sezonul. (foto gds)