Pandurii, egal cu Slatina

Pandurii a remizat cu Slatina, într-un amical desfășurat, miercuri, la Târgu Jiu. Meciul dintre formațiile oltene s-a încheiat 1-1.
Partida s-a disputat pe unul dintre terenurile din Complexul Sportiv Municipal. Gazdele au condus la pauză prin reușita lui Acosta. Ceapa a egalat în minutul 47 pentru echipa lui Dinu Tudoran. Antrenorul Călin Cojocaru nu s-a bazat pe mai mulți jucători care au acuzat accidentări după cantonamentul de la Timișoara. De asemenea Buaben și Jaiteh nu au sosit încă la Târgu Jiu.

Călin Cojocaru, antrenor Pandurii Târgu Jiu

Pandurii Târgu Jiu: Iovicin – Filip, Diau, Grecu, Luzemo – Sylla, Dobre, Acosta – Răchișan, Peia, Goma. După pauză au intrat Oprița, Rasoveanu, Zaborowsky, Habet, Cojocaru, Corduneanu și Erhard.

Pandurii joacă, sâmbătă, un amical cu liderul FCU Craiova. Meciul va avea loc la Târgu Jiu, începând cu ora 13.00.