Pandurii a stopat seria fără înfrângere a Snagovului

Pandurii a rapus liderul Sportul Snagov la Targu Jiu. Elevii lui Adrian Bogoi le-au provocat ilfovenilor prima infrangere din campionat, scor 2-0.

Gazdele au intrat pe teren cu ambiţia de a şterge ultimele două rezultate şi au deschis scorul în minutul 32, după ce Pîrvulescu i-a oferit o pasă superbă lui Nsiah, care l-a executat, cu un şut la colţul lung, pe Iacob.

pandurii snagov gol 1

Vizitatorii puteau reveni în joc în minutul 36, însă Cotolan a avut o intervenţie mare şi l-a stopat pe Stancu.

Snagov a mai irosit o şansă imensă în minutul 58, când Dănălache a driblat portarul, dar Brînzan a stopat mingea să intre în plasă printr-o alunecare perfectă.

Pandurii a dat lovitura cu un sfert de oră înainte de final, când Nsiah a fost ţinut în careu de Ilie, iar centralul a acordat penalty pentru gorjeni şi eliminare pentru fundaş. Tudoran a transformat şi astfel s-a consemnat o victorie mare a alb-albaştrilor.

pandurii snagov gol 2

Autorul golului doi a declarat după meci că Adrian Bogoi le-a cerut elevilor săi mai multă concentrare după eşecurile cu UTA şi Academica.

George Tudoran, mijlocaş Pandurii Târgu Jiu

Tehnicianul formaţiei noastre a spus că diferenţele nu sunt aşa mari în liga secundă, dar gorjenii trebuie să dobândească o anumită constanţă, dacă doresc să se bată la primele trei locuri.