Pandurii a smuls un egal în ultimul joc de la Motru

Pandurii Targu Jiu si Luceafarul Oradea au terminat la egalitate ultima partida disputata la Motru in acest sezon (1-1). Meciul a fost unul dramatic, cu doua penaltiuri si o eliminare.

Gorjenii au fost primii ce au beneficiat de o lovitură de la 11 metri, ratată însă de Băjan, în minutul 5. Deşi a fost echipa mai prezentă în joc, Pandurii s-a văzut condusă în partea a doua a meciului după ce Vlad Rusu a transformat un penalti destul de uşor acordat.
Când totul părea că se îndreaptă spre o victorie a oaspeţilor, portarul Alin Goia a văzut al doilea cartonaş galben, pentru tragere de timp, şi a fost eliminat în minutul 83. Cum oaspeţii efectuaseră toate schimbările, între buturi a intrat Oroş.

Peste numai 3 minute a venit şi egalarea. Intrat de puţin timp pe teren, George Tudoran a pătruns în suprafaţa de pedeapsă, l-a driblat pe goalkeeper-ul de conjunctură, şi a trimis balonul în plasă.

Din păcate, pandurii nu şi-au mai creat şi alte şanse până la finalul jocului, alb-albaştrii fiind nevoiţi să se resemneze cu un punct. Trupa noastră mai joacă la Ripensia şi Brăila şi va primi 3 puncte din oficiu pentru jocul cu ASA Târgu Mureş.