Nu și-au găsit ritmul! Handbalistele de la CSM, învinse la Zalău: 27-24 (VIDEO)

Handbalistele de la CSM Târgu Jiu au cedat confuntarea cu HC Zalău. Elevele lui Gheorghe Tadici s-au impus, meritat, grație unei prime reprize mult mai bune.

Meciul din etapa a șaptea a Ligii Florilor a fost echilibrat în debut, dar gazdele s-au distanțat treptat. Trupa din Sălaj a condus și la 7 goluri, dar, la pauză, tabela a arătat 14-10. Gorjencele au încercat să revină în repriza secundă, dar nu s-au apropiat decât la două puncte de adversare. Oana Bucă a marcat de nouă ori, iar Alexandra Gavrilă a bifat patru reușite. Antrenorul Liviu Andrieș a apreciat că vizitatoarele s-au pierdut, de multe ori, în acțiuni individuale.

Liviu Andrieș
, antrenor CSM Târgu Jiu

Principalul din Zalău, Gheorghe Tadici, a declarat că diferența trebuia să fie mai mare în favoarea gazdelor, dar a fost fericit că echipa sa a câștigat un meci de “șase puncte”.

Gheorghe Tadici, antrenor HC Zalău

Urmează o pauză competițională în Liga Florilor. Marele regret al lui Liviu Andrieș este înfrângerea cu Slatina de pe teren propriu. CSM a rămas cu două victorii din șapte jocuri.