Medalii pentru sportivii gorjeni!

Atletii de la C.S. Pandurii Targu-Jiu s-au remarcat pe plan international. Andreea Piscu si Adrian Garcea, au luat medalii individuale, dar si cu nationala la Balcaniada de cros, desfasurata in localitatea Canakkale, Turcia.

La tineret, Andreea Pîșcu a obținut medalia de aur, după ce a terminat cursa de 6 kilometri în 22 de minute și 34 de secunde. Adrian Garcea s-a clasat al treilea la juniori, cu 19 minute și 43 de secunde. Atleţii noştri au obţinut şi argintul cu echipa naţională.

Pe echipe s-au remarcat şi sportivele antrenate de Viorica Dima, Adela Bălţoi şi Mihaela Cioveie. Ambele au reuşit locul 9 la individual, dar Adela a luat aurul cu România la 8 kilometri senioare, iar Mihaela argintul cu echipa de tineret, la 6 kilometri.